Şeker Hamuru

Şeker Hamuru

Şeker hamuru aslı şeker ve su karışımı ile yaklaşık olarak 112 dereceyekadar ısıtılır bir miktar soğuduktan sonra çırpma ya da hızlı karıştırmayöntemi ile mat renkli bir hamur meydana gelir ve sonrasında gıda boyaları velezzet vermesi açısında limon suyu gibi aromalar ile son halini bulur. Şekerhamuru yapımı basit gibi görülse de aslında o kadar da basit bir hamur değildir.Şeker hamurları genel olarak profesyonel pastacılar ve butik kurabiye yapanlartarafından kullanılan bir üründür.


Şeker hamurlarını piyasadaprofesyonel pasta malzemeleri satan dükkânlarda bulabilirsiniz. Şekerhamurlarının çok farklı kalite ve fiyatlarda olmasının sebebi içlerindekullanılan ekstra katkı malzemelerinin kalitesidir. Kaliteli pastalar vekurabiyeler yapmak için ilk olarak şeker hamurunuzun kaliteli olması veverdiğiniz şekli kolayca alabilen elastik bir hamur olması gerekir.


Şeker hamuru kullananprofesyonel pastacıların kullandıkları özel merdaneler olması gerekir ve ayrıcahamura şekil vermek için çeşitli araçlara sahip olmanız gerekir aksi takdirdebu hamurlar ile çalışmanız gerçekten çok zor hatta imkânsız olacaktır. Şeker hamurukullanmak için bazı pastacılık kurslarında özel bölüm bile açılıyor. şeker hamurubutik kurabiyehamur

Yorum Yaz


Yorum :

Değerlendir :